+389 78 58 44 48
info@ecommerce.mk

Instagram

[Tips & Tricks] Instagram Hashtags: сè што треба да знаеш во 2022!

Instagram hashtags сè уште се еден од најефикасните начини за привлекување на повеќе луѓе и нивно ангажирање на вашите објави во 2022 година. Но, сепак се прашувате кој е правилниот начин за употреба на hashtags? Како да ги најдете најдобрите hashtags што одговараат на вашиот профил/бренд? Кои hashtags се во…...

Повеќе

„Закачи“ ги омилените објави на врвот на твојот Instagram профил!

Отсега на Instagram најгоре на својот профил можеш да ги „закачиш“ твоите омилени објави! Во кратко видео оваа недела, шефот на Instagram Адам Мосери сподели дека овој update ќе биде достапен до сите корисници.   View this post on Instagram   A post shared by Adam Mosseri (@mosseri) „Вашиот профил…...

Повеќе

Reels на Instagram и Facebook со нови можности за изразување и промовирање

Meta воведе нови алатки за Reels на Instagram и Facebook. Компанијата ги објави новите функции велејќи дека тие ќе им олеснат на креаторите на содржини кои ги претпочитаат една или двете платформи подобро да се поврзат со својата публика.   На Instagram, Meta ги продолжи Reels на 90 секунди, давајќи…...

Повеќе

Instagram Reels Template: нова опција на Instagram!

Instagram штотуку ја објави опцијата Reels Template – ова е game changer за било кој што ги употребува Reels како дел од својата маркетинг стратегија! Со Reels Templates, можете брзо да ги копирате тајмингот на веќе постоечки Reel – а со тоа заштедувате многу време и напор. Претходно, кога стануваше…...

Повеќе

23 Instagram Stories идеи за level-up на вашата маркетинг стратегија

Instagram Stories се одлична алатка за градење силна и лојална публика за секој бренд на Instagram. Со преку 500 милиони корисници на Instagram кои гледаат Stories секој ден, тие се совршената опција за изразување на креативност и споделување содржина со вашата публика. Тие се неформални, лесни за креирање и се…...

Повеќе

4 начини како да добиете повеќе прегледи на Instagram Stories

Instagram Stories е една од главните тактики за градење заедница која го поддржува вашиот бренд. Stories се полни со забавни опции со кои можете да ги заангажирате вашите следбеници, можат брзо да стигнат до нечиви DM’s и можат да бидат многу персонализирани.  Но, покрај тоа што овој дел од Instagram…...

Повеќе

Instagram со 7 нови функции за пораки!

Instagram воведува неколку нови функции за размена на пораки во апликацијата, вклучително и можност за одговарање на нова директна порака (DM) без напуштање на Home feed-от, брзо споделување на објави со пријателите, гледање кој е онлајн и многу повеќе.   Овој нов “бран“ на функции го следи ветувањето на компанијата…...

Повеќе

Instagram Avatars: Што знаеме за нив, како да креираме свој аватар и што значи ова за метаверзумот?

Пристигна првата фаза од метаверзумот! 🚀 Штотуку пристигнa новата адиција на Instagram – Instagram Avatars! Во видео објавено од страна на шефот на Instagram, Адам Мосери, тој за аватарите вели дека се клучен дел во иднината на личниот идентитет во метаверзумот. „Аватарите се клучни во формирањето на иднината на личниот…...

Повеќе

Instagram: 6 маркетинг трендови што треба да ги знаете во 2022

Подгответе се, бидејќи многу работи ќе се случат на Instagram во следните 12 месеци. Купувањето на производи предизвикано од инфлуенсерите и креаторите веројатно ќе го револуционизира начинот на кој купуваме онлајн, хронолошкиот ред на објавите е подготвен за comeback, и подгответе се за многу повеќе прикажување на suggested содржини. Ова…...

Повеќе

No more “Swipe Up” – Instagram ја тестира опцијата секој корисник да може да сподели линк преку Stories

Опцијата за кој може да споделува линкови од содржини со помош на “Swipe Up” на своите stories отсекогаш била ограничена од страна на Instagram. Но, почнувајќи од вчера, компанијата започнува нов тест што може да ја прошири можноста за споделување линкови. Во овој случај, нема да е веќе опција за…...

Повеќе