ИДНИНАТА Е ВО Е-ТРГОВИЈАТА

Е- трговијата повеќе не е избор, туку е неопходност за секоја компанија која сака да расте , просперира и да оствари конкурентска предност.

Е-ТРГОВИЈА

ПРВА И ЕДИНСТВЕНА АСОЦИЈАЦИЈА ЗА Е-ТРГОВИЈА ВО МАКЕДОНИЈА!

Е-трговијата е наша пасија и ние ги разбираме нашите партнери како никој друг бидејќи ние доаѓаме од бизнис-заедницата.

Се соочуваме со предизвиците со кои секојдневно се соочуваат нашите соработници и нашата мисија е да ги олесниме нашите животи, да го направиме бизнисот побрз, да го олесниме работењето и да ги отстраниме административните оптоварувања во сите полиња, за да можеме сите да растеме и напредуваме заедно.

Претседател – Нина Ангеловска
CEO & Co-Founder на Grouper.mk | Forbes 30 Under 30 | Експерт за е-трговија | Говорник | Ментор | Тренер | Консултант

ПОВЕЌЕ

НОВОСТИ И ИНТЕРВЈУА

Прочитајте за најновите информации поврзани со е-Трговијата во Македонија

НОВОСТИ
Македонците најмногу пристапиле на интернет од мобилен смарт телефон

Македонците најмногу пристапиле на интернет од мобилен смарт телефон

Колку  од Македонците имаат пристап и колку често го користат интернетот? Интернет пенетрацијата е зголемена
8 Факти поради кои Естонија е пред другите земји

8 Факти поради кои Естонија е пред другите земји

Естонија е земја на Балтичко Море со население од само 1,3 милиони луѓе. И покрај
Бонус програмата на Халкбанк со поддршка за развојот на е-трговијата во Македонија!

Бонус програмата на Халкбанк со поддршка за развојот на е-трговијата во Македонија!

Бонус програмата на Халкбанк овозможува корисниците на кредитни картички од брендот Mastercard и Visa, издадени
Топ 10 трендови во е-трговијата за зголемување на продажбата во 2019 година

Топ 10 трендови во е-трговијата за зголемување на продажбата во 2019 година

Според статистиката, се повеќе и повеќе од вкупниот број на интернет корисници купуваат производи или
Објавени наградите на „The Banker“ – НЛБ Банка прогласена за најдобра банка во Македонија за 2018 година

Објавени наградите на „The Banker“ – НЛБ Банка прогласена за најдобра банка во Македонија за 2018 година

На 29-ти ноември во Лондон, НЛБ Банка е прогласена за Најдобра банка во Македонија за
5 Едноставни техники како да изградите лојална база на потрошувачи

5 Едноставни техники како да изградите лојална база на потрошувачи

Градењето на лојална база на потрошувачи треба да биде приоритет на секој бизнис. Стекнувањето клиенти
Економски факултет при УКИМ и АЕТМ преку меморандум за соработка со заеднички заложби за подобра е-трговија во Република Македонија

Економски факултет при УКИМ и АЕТМ преку меморандум за соработка со заеднички заложби за подобра е-трговија во Република Македонија

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија и Економски факултет Скопје, при Универзитетот “Св. Кирил и Методиј”
Мажите се поголеми онлајн купувачи од жените во Европа: Што купуваат повеќе?

Мажите се поголеми онлајн купувачи од жените во Европа: Што купуваат повеќе?

(Овој текст е дел од оригинално објавениот текст на Forbes.com од страна на Нина Ангеловска,
Граѓаните да внимаваат при нарачување на Facebook – предупредуваат од ДПИ

Граѓаните да внимаваат при нарачување на Facebook – предупредуваат од ДПИ

Државен Пазарен Инспекторат на Република Македонија се стреми да ги следи трендовите, па така благодарение
Е-трговијата во Македонија со пораст од 62% спрема минатата година

Е-трговијата во Македонија со пораст од 62% спрема минатата година

За развој на е-трговијата потребен е холистички пристап и партнерски однос помеѓу бизнисите, банките, владата
Mastercard ќе ги отстрани потписите од картичките и на слиповите

Mastercard ќе ги отстрани потписите од картичките и на слиповите

Додека напредувањата во технологијата и сигурноста се менуваат како луѓето плаќаат и го потврдуваат својот
Кои беа главните заклучоци на првата конференција за е-трговија во Македонија?

Кои беа главните заклучоци на првата конференција за е-трговија во Македонија?

Во петокот, 26-ти октомври, во хотел Мериот се одржа првата конференција за е-трговија во Македонија,
Babyshop.mk е првата специјализирана онлајн продавница за деца и родители

Babyshop.mk е првата специјализирана онлајн продавница за деца и родители

Бојана Иванов и Елеонора Црвенкоска се двете мајки кои стојат зад првата специјализирана онлајн продавница
Повеќе од 30 говорници од 9 држави ќе учествуваат на првата Конференција за е-трговија во Македонија

Повеќе од 30 говорници од 9 држави ќе учествуваат на првата Конференција за е-трговија во Македонија

Официјално ја објавуваме финалната програма за Конференција за е-трговија, која ќе се одржи на 26-ти октомври
НЛБ Банка воведе најсовремен начин на плаќање: NLB Pay – мобилен паричник

НЛБ Банка воведе најсовремен начин на плаќање: NLB Pay – мобилен паричник

НЛБ Банка ја промовираше новата бесплатна услуга, NLB Pay мобилен паричник – која овозможува бесконтактно
Информативна работилница за царинските постапки и извоз во е-трговијaта

Информативна работилница за царинските постапки и извоз во е-трговијaта

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија започна со едукативни работилници и обуки чија цел е поттикнување
Потпишавме меморандум за соработка со ФИНКИ

Потпишавме меморандум за соработка со ФИНКИ

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија и Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство – ФИНКИ,
3DES Secure: Комерцијална банка воведе дополнителна заштита при купување преку Интернет

3DES Secure: Комерцијална банка воведе дополнителна заштита при купување преку Интернет

Комерцијална банка воведува дополнителна заштита при купување преку Интернет со Mastercard® и Visa картички. Отсега,
Instagram влегува во е-трговијата преку новата апликација “IG Shopping”

Instagram влегува во е-трговијата преку новата апликација “IG Shopping”

Instagram подготва премиера на нова мобилна апликација. Целта е да се олесни купувањето на интернет
Среда и сабота цените на јавниот превоз во Србија се по 1 до 3 динари за бесконтактни плаќања

Среда и сабота цените на јавниот превоз во Србија се по 1 до 3 динари за бесконтактни плаќања

Секоја среда и сабота, во периодот од 15 август до 15 септември, корисниците на Mastercard
Дигитализација на твојата “Brick and Mortar„ продавница

Дигитализација на твојата “Brick and Mortar„ продавница

Ако размислувате како вашата “Brick and Mortar„ продавница да ја дигитализирате и не знаете од каде
Како развојот на барањата на трговците ги “турка” добавувачите на POS терминали да ја зголемат својата конкурентност

Како развојот на барањата на трговците ги “турка” добавувачите на POS терминали да ја зголемат својата конкурентност

Падот на американската “brick-and-mortar” трговија е претеран, и покрај остриот раст во е-трговијата, кој речиси
“Свесни сме дека е-трговците се соочуваат со администратвни пречки” – Ѓоко Танасоски, директор на Царинска управа [Интервју]

“Свесни сме дека е-трговците се соочуваат со администратвни пречки” – Ѓоко Танасоски, директор на Царинска управа [Интервју]

Преку-граничната е-трговија е еден од главните фокус точки на ЕУ легислативите со цел регулирање и
Интервју со г-ѓа Анита Ангеловска-Бежоска, гувернер на НБРМ: Финтек компаниите ќе ја поттикнат конкуренцијата и ќе придонесат кон воведување иновативни решенија за плаќања во е-трговија

Интервју со г-ѓа Анита Ангеловска-Бежоска, гувернер на НБРМ: Финтек компаниите ќе ја поттикнат конкуренцијата и ќе придонесат кон воведување иновативни решенија за плаќања во е-трговија

Разговаравме со д-р Анита Ангеловска-Бежоска, гувернер на Народната банка на Република Македонија, која стапи на
Модерно уредување – Аугментирана реалност ( Augmentend Reality – AR ) во вашиот дом

Модерно уредување – Аугментирана реалност ( Augmentend Reality – AR ) во вашиот дом

Од “Како би изгледало” до “Како изгледа во вашиот дом”.
Грешки кои не смеете да ги направите во е-трговијата

Грешки кои не смеете да ги направите во е-трговијата

Голем дел од купувачите сакаат да го купат производот кој го нуди вашата компанија онлајн.
Мобилното плаќање започнува да владее со светот?

Мобилното плаќање започнува да владее со светот?

Напредокот на симплифицираната технологија за плаќање на мобилен, вклучувајќи го отпечатокот и препознавањето на лицето, ќе
13 конференции за е-трговија кои се случуваат во втората половина на 2018

13 конференции за е-трговија кои се случуваат во втората половина на 2018

Со вас во денешниот блог пост споделуваме 13 конференции поврзани со области од е-трговијата, кои
5 работи за кои треба да се информирате пред да отворите онлајн продавница

5 работи за кои треба да се информирате пред да отворите онлајн продавница

Е-трговијата е премногу важна за да се игнорира, таа отвара нови продажни канали и развива
Експерти кои може да ви помогнат доколку започнувате со е-трговија

Експерти кои може да ви помогнат доколку започнувате со е-трговија

Ако сакате да ги осознаете новините во е-трговијата, дигиталниот маркетинг и најновите SEO техники за оптимизација
Како да се справите со враќање на производи?

Како да се справите со враќање на производи?

Поголема изложеност на пазарот значи поголема продажба, но и поголеми побарувања за поврат на производ.
ПОЛУГОДИШЕН ИЗВЕШТАЈ ЗА РАБОТАТА НА АЕТМ [Јануари – Јуни 2018]

ПОЛУГОДИШЕН ИЗВЕШТАЈ ЗА РАБОТАТА НА АЕТМ [Јануари – Јуни 2018]

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија беше формирана со основна цел да ја креира иднината на
Отворена работна позиција: Административно-Оперативен асистент

Отворена работна позиција: Административно-Оперативен асистент

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија е првата и единствена асоцијација во земјава чија мисија е
T-mobile и Nokia го потпишаа првиот договор за 5G мрежа

T-mobile и Nokia го потпишаа првиот договор за 5G мрежа

5G мрежите ветуваат дека ќе испорачаат поголема брзина и мрежи кои се посигурни и поодговорни
Објавен извештај за предизвиците на микро, мали и средни претпријатија во Македонија

Објавен извештај за предизвиците на микро, мали и средни претпријатија во Македонија

British council објави извештај за предизвиците на микро, мали и средни претпријатија во Македонија, кој
Како да напишете опис кој може да го продаде продуктот?

Како да напишете опис кој може да го продаде продуктот?

Во еден момент вашата компанија ќе треба да креира описи, без разлика дали се работи
[Интервју] eКupi.mk – компанија ориентирана кон крајните потрошувачи

[Интервју] eКupi.mk – компанија ориентирана кон крајните потрошувачи

Екупи е онлајн продавница која нуди широк асортиман на производи и бесплатна испорака низ цела
Потпишавме меморандум за соработка со Царинска управа на Република Македонија

Потпишавме меморандум за соработка со Царинска управа на Република Македонија

Ја поздравуваме отвореноста за соработката на Царинската управа со Асоцијацијата за е-трговија на Македонија, која
4 бесплатни алатки кои може да ви помогнат за зголемување на продажбата

4 бесплатни алатки кои може да ви помогнат за зголемување на продажбата

За да се изгради успешна компанија во е-трговијата потребна е одлична и координирана работа. Не
Со новата верзија на Хром, Google ќе ги означува сите небезбедни сајтови

Со новата верзија на Хром, Google ќе ги означува сите небезбедни сајтови

Најновата верзија на пребарувачот на Google, Chrome 68, го покрева едно од основните прашања поврзани
10 потребни вештини за да се следи подемот на автоматизација

10 потребни вештини за да се следи подемот на автоматизација

Автоматизација е создавање на технологија и нејзина примена со цел да се контролира и следи
Newsletter – алатка за унапредување на вашата компанија

Newsletter – алатка за унапредување на вашата компанија

Newsletter-ите се едно од основните средства за комуникација со постојните и потенцијалните клиенти. Дали вреди
[Интервју] Brainster.co го промени начинот на учење!

[Интервју] Brainster.co го промени начинот на учење!

Brainster.co е нов бизнис модел на македонскиот пазар односно платформа за неформална едукација основана во
Како се развиваше Амазон?

Како се развиваше Амазон?

CB Insights анализира и визуелизира многу документи со цел да обезбеди факти и податоци кои
3 начини на употреба на видеа во е-трговијата

3 начини на употреба на видеа во е-трговијата

Видеото често е начин за раскажување на приказни во 21 век, па оттаму е добра
5 трендови кои ја обликуваат е-трговијата

5 трендови кои ја обликуваат е-трговијата

Последните податоци објавени од страна на U.S Census Bureau покажуваат импресивен раст на електронска трговија,
12 совети од експерти за е-трговија

12 совети од експерти за е-трговија

Во денешниот свет на е-трговија, постојат мнoгу начини како да се разликувате од другите. Додека
Се тестира вклучување на виртуелна реалност во рекламите на Фејсбук

Се тестира вклучување на виртуелна реалност во рекламите на Фејсбук

На својата конференција за развој на F8 која се случи оваа година, од Фејсбук ја
[Интервју] ДХЛ Експрес – лидер на македонскиот пазар за експресна достава

[Интервју] ДХЛ Експрес – лидер на македонскиот пазар за експресна достава

Доставата е клучен дел од синџирот на е-трговија и компаниите за достава имаат клучна улога
Се одржа eTail Europe 2018

Се одржа eTail Europe 2018

Овој јуни, стотици е-трговци се собраа во Лондон за да разговараат за најновите индустриски трендови,
Велика Британија со 10 милиони фунти ќе гради дигитални вештини на Западен Балкан

Велика Британија со 10 милиони фунти ќе гради дигитални вештини на Западен Балкан

Министерот за надворешни работи, Борис Џонсон, денеска објави дека Велика Британија ќе помогне со 10
Нова законска одредба: Намалена границата за плаќање во кеш

Нова законска одредба: Намалена границата за плаќање во кеш

Според најновите измени на Законот за спречување перење пари и финансиски тероризам, забрането е плаќање
Најавена електронска наплата на патарини во Македонија

Најавена електронска наплата на патарини во Македонија

На денешната прес конференција на Јавното претпријатие за државни патишта, директорот Зоран Китанов најави систем
5G – петтата генерација на безжични мрежи

5G – петтата генерација на безжични мрежи

Петтата генерација на безжични мрежи или 5G е најновата итерација на мобилната технологија, дизајнирана за
7 совети за компаниите кои планираат да бидат дел од глобалниот пазар

7 совети за компаниите кои планираат да бидат дел од глобалниот пазар

Ако сте дел од е-трговијата, светот е на дофат, а глобалниот маркет овозможува различни можности,
Европската комисија предложи програма за дигитална Европа

Европската комисија предложи програма за дигитална Европа

Европската комисија предложи програма за дигитална Европа со која ќе инвестира 9,2 милијарди евра за
[Интервју] Иновативниот пристап на Пакет.мк

[Интервју] Иновативниот пристап на Пакет.мк

Пакет.мк е онлајн супермаркет кој започна со работа на почетокот на 2018 година. Компанијата настапи
Потпишана Заложба за безбедност на производи на онлајн пазарот

Потпишана Заложба за безбедност на производи на онлајн пазарот

Четирите големи онлајн пазари кои се активни во Европа – Alibaba, Amazon, eBay и Rakuten
Нов безбедносен протокол за уреди со Wi-Fi

Нов безбедносен протокол за уреди со Wi-Fi

Минатата година речиси на 500 000 рутери биле пробиени безбедносните стандарди преку малициозен софтвер. Оттаму,
Иновација која има потенцијал да ги замени слушалките

Иновација која има потенцијал да ги замени слушалките

Новето е стартап од Израел, кој оваа година на CES конференцијата организирана од Consumer Technology
Се лансираше Grow by Facebook

Се лансираше Grow by Facebook

Grow by Facebook е промовиран овој месец во UK со слоган „Расти го својот бизнис.
Се одржа Дигиталното Собрание во Софија

Се одржа Дигиталното Собрание во Софија

На 25 и 26 јуни, се одржа Дигиталното Собание во Софија, во организација на Европската
Како корисниците ги рангираат големите компании во однос на доверба?

Како корисниците ги рангираат големите компании во однос на доверба?

Фејсбук прави многу промени за да ја покаже својата транспарентност и начинот на кој ги
Колку долги видеа се гледаат на социјалните мрежи?

Колку долги видеа се гледаат на социјалните мрежи?

Од минатата недела Инстаграм воведе нова опција за своите корисници, односно сега на оваа социјална
Кои се предизвиците и бариерите на е-трговците во Македонија?

Кои се предизвиците и бариерите на е-трговците во Македонија?

Според НБРМ, кон крајот на 2017 има 789 регистрирани виртуелни продажни места, а 578 од
Го промовиравме сеопфатниот извештај за анализата на е-трговијата во Македонија!

Го промовиравме сеопфатниот извештај за анализата на е-трговијата во Македонија!

Денес се одржа промоцијата на извештајот од сеопфатната анализа за е-трговијата во Македонија насловен “Подготвеност,
Како да се заштитите од измами при онлајн купување?

Како да се заштитите од измами при онлајн купување?

Во изминатиов период, се почесто граѓаните се мета на internet fraud или интернет грабеж, најчесто
Кој платежен систем го преферираат Македонците?

Кој платежен систем го преферираат Македонците?

Еден од условите за е-трговијата е начинот на плаќање односно платежниот систем кој овозможува примање
На кое ниво се дигиталните вештини во Македонија и ЕУ?

На кое ниво се дигиталните вештини во Македонија и ЕУ?

Во време кога технологијата драстично се развива, дигиталните вештини стануваат неопходни за секојдневието. Во иднина,
Колку се употребува интернетот во Македонија?

Колку се употребува интернетот во Македонија?

Имајќи го предвид брзиот развој на технологијата и дигиталната револуција која секојдневно го менува начинот
Како го оценуваат потенцијалот на Македонија за е-трговија?

Како го оценуваат потенцијалот на Македонија за е-трговија?

Во анализата за е-трговија на Македонија, на која работи Асоцијацијата (поддржана од MasterCard) се опфатени
Што содржи ЕУ регулативата за авторски права во дигиталниот маркет?

Што содржи ЕУ регулативата за авторски права во дигиталниот маркет?

Европскиот Парламент и Европскиот Совет предложија легислатива за авторски права во дигиталниот маркет. Предлог регулативата
Жените и мажите низ бројки: на интернет и во бизнис и финансискиот сектор

Жените и мажите низ бројки: на интернет и во бизнис и финансискиот сектор

Европскиот институт за родова еднаквост има развиено индикатори преку кои ја мери родовата еднаквост во
Пазарен удел на користење на социјални мрежи по уреди на пристап

Пазарен удел на користење на социјални мрежи по уреди на пристап

Според податоците на Државен завод за статистика и Еуростат во 2017 година Македонците (84%) интернетот
Македонските компании и интернетот

Македонските компании и интернетот

Колку македонските компании го користат интернетот и на кој начин е само една од темите
Македонските потрошувачи и електронската трговија

Македонските потрошувачи и електронската трговија

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија во изминатиот период работи на сеопфатна анализа за е-трговијата во
За што го користат Македонците интернетот?

За што го користат Македонците интернетот?

Брзиот развој на технологијата и проширувањето на интернетот донесе до значајни социо-економски промени во општеството.
Се одржа конгрес за е-трговија во Софија

Се одржа конгрес за е-трговија во Софија

На 11-ти мај се одржа конгресот за е-трговија во Софија на кој претставници на Асоцијацијата
Од 25 мај имплементацијата на GDPR е задолжителна

Од 25 мај имплементацијата на GDPR е задолжителна

Од страна на Европската комисија, во јануари 2012 се предложи и усвои „General Data Protection
10 трендови за е-трговија во 2018 година

10 трендови за е-трговија во 2018 година

Развојот и можностите за електронска трговија е поголема од кога и да е било порано.
Ангеловска ја претстави Македонија на Првиот глобален состанок на асоцијациите за е-трговија

Ангеловска ја претстави Македонија на Првиот глобален состанок на асоцијациите за е-трговија

„Развојните димензии на дигиталните платформи” е мотото под кое годинава се одржува глобалната недела на
Асоцијацијата за е-трговија на Македонија започна со градење капацитети за раст на е-трговијата

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија започна со градење капацитети за раст на е-трговијата

Изминатите два дена беа целосно посветени на содржините од Дигиталниот самит, но во исто време
Што нуди Е-commerce платежното решение на НЛБ Банка?

Што нуди Е-commerce платежното решение на НЛБ Банка?

Динамичните промени во бизнис околината ја наметнуваат потребата компаниите постојано да ја приспособуваат својата пазарна
Асоцијацијата за е-трговија на Македонија ги претстави планот и програмата за работа во 2018 година

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија ги претстави планот и програмата за работа во 2018 година

Денес во ЕУ Инфо Центар – Скопје со почеток од 13:30ч, Асоцијацијата за е-трговија на
Одржано првото собрание на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ

Одржано првото собрание на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ

На 20.03.2018 година (вторник), во Хотел Порта – Скопје со почеток од 15ч, Асоцијацијата за
Ki-Pay: Првиот процесор за онлајн плаќања кој ги интегрира продавниците со електронските банкарства на банките

Ki-Pay: Првиот процесор за онлајн плаќања кој ги интегрира продавниците со електронските банкарства на банките

Речиси незамисливо е да плаќате онлајн, а притоа да не поседувате активна платежна картичка. Кога
Инсајдер ИД ги анализира навиките на потрошувачите за интернет купување во Македонија

Инсајдер ИД ги анализира навиките на потрошувачите за интернет купување во Македонија

(Гостински текст на Сергеј Зафироски, Генералниот Менаџер на агенцијата за истражување на пазари и консалтинг
3D Secure: Банките во Македонија инвестираат во сигурноста при онлајн купување

3D Secure: Банките во Македонија инвестираат во сигурноста при онлајн купување

Банките во Република Македонија започнаа да инвестираат во сигурносни елементи, кога станува збор за онлајн
Нина Ангеловска Избрана Од Forbes 30 Under 30: Retail & Ecommerce

Нина Ангеловска Избрана Од Forbes 30 Under 30: Retail & Ecommerce

На 22 јануари, со гала коктел во познатиот клуб 100 Wardour St. во Лондон, Forbes
Зошто e-трговијата во Македонија е на ниско ниво, иако има услови за нејзин развој?

Зошто e-трговијата во Македонија е на ниско ниво, иако има услови за нејзин развој?

Електронската трговија и поврзаните активности преку интернет можат да бидат мотор на подобрување на економската
Е-трговијата со раст од 36% во 2016 година [Инфографик by Grouper]

Е-трговијата со раст од 36% во 2016 година [Инфографик by Grouper]

Eлектронската трговија придонесува за зголемување на продуктивноста, намалување на неефикасноста и претставува двигател на економскиот

КОЈ Е ЗАСЕГНАТ?

ЗАСЕГНАТИ?
Image

ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОВАЈДЕРИ

Image

ЕДУКАТИВНИ & ОБРАЗОВНИ ИНСТИТУЦИИ

Image

КОМПАНИИ ЗА МАРКЕТИНГ И ПРОДАЖБА

Image

КОМПАНИИ ЗА ЛОГИСТИКА И ДОСТАВА

Image

PURE PLAY & CLICK-AND-MORTAR КОМПАНИИ

Image

ИТ КОМПАНИИ И СОФТВЕРСКИ КОМПАНИИ

Image

ВЛАДИНИ ИНСТИТУЦИИ (ПРАВНИ И РЕГУЛАТОРНИ)

Image

ПЛАЌАЊА (БАНКИ, ПЛАТЕЖНИ ПРОЦЕСОРИ)

Image

КОМПАНИИ ФИНАНСИЕРИ ЗА РАЗВОЈОТ НА Е-ТРГОВИЈА

ЗОШТО ДА СЕ ПРИДРУЖИТЕ?

Ние правиме многу повеќе од обезбедување на најнови информации поврзани со индустријата за е-трговија. Ние ја создаваме и ја обликуваме иднината на е-трговија за да го поттикнеме растот и успехот на индустријата и сите наши соработници.
ПРИДРУЖИ СЕ

Image

ПОГЛЕДНИ ВИДЕО

Состојбата со е-трговија во Македонија [Анализа на АЕТМ, 2017]

ПОЧЕСНИ ЧЛЕНОВИ

ПРЕМИУМ ЧЛЕНОВИ

ЧЛЕНОВИ

ФАКТИ ЗА Е-ТРГОВИЈАТА ВО МАКЕДОНИЈА

Податоците се прикажани од анализата за е-трговија со информации за 2017 година

ФАКТИ

ИЗДАДЕНИ ПЛАТЕЖНИ КАРТИЧКИ

1868619

ГОДИШЕН ОБРТ ВО МИЛ.ЕВРА

105

ИНТЕРНЕТ ПРОДАВНИЦИ

578

МЕДИУМСКИ ПАРТНЕРИ

ПОДДРЖУВАЧ

ЗАЧЛЕНИ СЕ ЗА ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ


КОНТАКТ

За повеќе информации околу Асоцијација за е-Трговија на Македонија, слободно може да не контактирате тука. Ќе добиете најбрз одговор!

КОНТАКТ