Новости од е-трговија

Амазон го лансираше Prime членството во Турција

Амазон го лансира Prime во Турција, нудејќи бесплатна и брза испорака на илјадници производи во многу категории од електроника до играчки, книги, убавина, лична нега и многу други.

Почнувајќи од 15.09.2020, клиентите во Турција можат да го користат Amazon Prime, програмата за членство на Amazon, во која уживаат повеќе од 150 милиони претплатени корисници во 19 земји. Членовите на Prime имаат пристап до уникатна комбинација од најдобриот шопинг и забава од Амазон, вклучително и бесплатна и брза достава, пристап до популарни филмови и ТВ-емисии, вклучувајќи ги Amazon Originals, бесплатни видео игри и содржина со Prime Gaming и пристап до ексклузивните зделки за Prime членовите на Prime Day и во текот на целата година.

Prime членовите ќе уживаат во испорака на производот дента кога го нарачале при нарачки над 50 лири (5 евра) во Истанбул, Бурса и Кочаели. Prime вклучува пристап до стриминг на филмови и ТВ-емисии на Prime Video. Брендовите што ги исполнуваат условите за испорака на Prime членството вклучуваат брендови како Samsung, Under Armour, Maybelline, LEGO, Philips, Omo, Prima, L’oreal Paris, Puma, Bose, HP, Lenovo и многу други.

Amazon Prime е достапен за 7.90 лири месечно (0,88 евра). Клиентите исто така можат да го пробаат Prime со пријавување за 30-дневен бесплатен пробен период на овој линк.

„Воодушевени сме што го лансиравме Prime, програма за членство што им овозможува на нашите клиенти најдобар шопинг и забава од Амазон, тука во Турција“, рече Ричард Мериот, менаџер на Амазон Турција. „Од лансирањето на Амазон во Турција, презедовме чекори за да обезбедиме искуство со брза испорака до нашите клиенти во Турција. Со додавање на Prime, членовите сега можат да уживаат во бесплатна испорака со невидени брзини, како што е нарачување вечерта, и пристигнување на пратката следното утро, заедно со пристап до наградувани филмови, ТВ-емисии и многу повеќе. Секоја придобивка обезбедува огромна вредност во споредба со ниската месечна цена “.

Извор: About Amazon

Поврзани содржини